SOCAR Türkiye ile Mitsubishi temiz ve verimli enerji için birlikte çalışacak

SOCAR Türkiye ile Mitsubishi, düşük karbon teknolojisi ve enerji verimliliği alanlarında iş fırsatlarını değerlendirmek için iyi niyet anlaşması imzaladı.

Türkiye’nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı SOCAR Türkiye, Mitsubishi ile temiz ve verimli enerji için iyi niyet anlaşması imzaladı. İki şirket düşük karbon teknolojisi ve enerji verimliliği için güç birliği yaparak işbirlikleri oluşturacak. SOCAR Türkiye genel merkez binasında düzenlenen imza törenine SOCAR Türkiye CEO’su (Vekaleten) Elchin İbadov ve Mitsubishi Heavy Industries şirketi EMEA CEO’su Hiroshi Matsuda katıldı.

SOCAR Türkiye, Mitsubishi Heavy Industries ile düşük karbon teknolojisi ve enerji verimliliği sunan MHI (Mitsubishi Heavy Industries) grubu ürünlerinde gelecek dönemde gerçekleştirilecek iş birliği için bir iyi niyet anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında iki şirket temiz, verimli ve uygun fiyatlı enerji için potansiyel iş fırsatlarını değerlendirecek. Aynı zamanda hidrojen, amonyak ve CCUS gibi düşük karbon teknolojisi, enerji geçişi için turbomakineler (CO2 ve H2 kompresörleri dahil) gibi başlıkları ele alacak.