SOCAR Kariyer

Dünyadaki en güçlü kaynak sizin enerjiniz. SOCAR’a katılın, enerjiniz bizimle büyüsün.

Lider Kadınlar Gelişim Programı

Lider Kadınlar Gelişim Programı ile kariyerine enerji sektöründe başlayıp SOCAR Türkiye ailesinin bir parçası olmak istersen, programın detaylarını inceleyerek 28 Mayıs’a kadar başvurunu tamamlayabilirsin!

SOCAR Türkiye’de Staj

Şirketimizde staj programları iki yönlü bir öğrenme sürecinden geçiyor. Stajyerlerimizi kurumsal yaşamın dinamikleriyle tanıştırırken, onların işimize ve kültürümüze katacaklarıyla da yakından ilgileniyoruz.

SOCAR Türkiye’de Gelişim

SOCAR Türkiye olarak çalışanlarımızın gelişimini bir bütün olarak ele alıyor, kişisel ve profesyonel gelişimlerini birbirinden ayırmıyoruz. Çalışma arkadaşlarımızın iş süreçlerine hakimiyetlerini ve mesleki becerilerini artıracak, bireysel ve profesyonel gelişimlerinde fark yaratacak eğitim ve gelişim programları oluşturuyoruz.

SOCAR Türkiye'de

Enerjimiz Hep Yüksek!

Evrensel Değerler

Evrensel değerlere kökten bağlıyız. Çalışanlarımıza eşitlik, kapsayıcılık ve çeşitlilik ilkelerimiz temelinde yaklaşıyor onlara fikirlerini açıkça sunabilecekleri, mümkün olan en katılımcı iş ortamını sunmak için çalışıyoruz.

İşte Yenilik

“İşte Yenilik” projemiz ile çalışma arkadaşlarımızın ofiste, uzaktan ve hibrit modelde çalışmalarına imkân sağlıyoruz. Böylece diledikleri her yerden çalışabiliyorken sadece ihtiyaçları olduğunda ofise gelerek zamanlarını en verimli şekilde yönetebiliyorlar.

Enerjimiz Çeşitlilik

Farklılıklarımızın en büyük zenginliğimiz olduğunu biliyoruz. Enerjimiz Çeşitlilik diyerek başlattığımız proje ile çalışma arkadaşlarımıza özgün ihtiyaçları doğrultusunda kullanabilecekleri çok çeşitli haklar tanıyoruz.

SOCAR Türkiye Gönüllüleri

500’e yakın çalışanımızın gönüllü katılımıyla oluşturduğumuz SOCAR Türkiye Gönüllüleri Platformu birbirinden değerli projeler hayata geçiriyor. Eğitim, çevre sağlık, spor, hayvanları koruma ve sosyal konular özelindeki 6 takımdan oluşan gönüllülerimiz toplumda fark yaratmaya devam ediyor.

Türkiye’nin Mühendis Kızları

Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi’nin destekçisiyiz! Kimya Mühendisliği bölümlerinde okuyan 10 kız öğrenciye burs desteği sağlıyor ve mentorluk yapıyoruz.

Dijitalleşmede Liderlik

STAR Rafineri ve Petkim Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) üretimde endüstri 4.0 teknolojilerini en iyi kullanan tesisleri belirlediği “Global Lighthouse Network”üne seçildi. Networke 2020 yılında Türkiye’den seçilen tek şirket Petkim olurken, 2021 yılında seçilen STAR Rafineri ise bu ağ içerisindeki dünyanın ilk rafinerisi oldu.

BM Kadınların Güçlenmesi Prensipleri

Toplumsal gelişim ve iş hayatında ilerlemenin, ancak kadının güçlenmesi ile mümkün olduğunu biliyoruz. Bu kapsamda çalışanlarımızla kurduğumuz ilişkilerde, imzacısı olduğumuz Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Plrensipleri’ni (WEPs) rehber alıyoruz.

İyi Yaşa İyi Hisset

Çalışma arkadaşlarımızın bedenen ve ruhen kendilerini iyi hissetmelerini önemsiyoruz. İyi Yaşa İyi Hisset konseptimiz çerçevesinde spor hocalarımızla birlikte pilates, aerobik, yoga etkinlikleri gerçekleştiriyor, diyetisyenlerimizden sağlıklı beslenmenin ipuçlarını öğreniyoruz.

Sosyal Aktivite Grupları

Sosyal Aktivite Gruplarımız ile e-gamingten sinemaya müzikten satranca kadar pek çok alanda aktiviteler düzenliyoruz. Her hafta salı günleri çalışmaya kısa bir ara vererek ilham veren konuklarla bir araya geliyoruz. Her ay farklı konularda gerçekleştirdiğimiz online atölyelerle yeteneklerimizi keşfediyoruz.