SOCAR Global

SOCAR; entegre çözümleri ve stratejik iş birlikleriyle enerji sektöründe fark yaratmaya devam ediyor.

Enerjinin Her Alanında Yetkinlik

1992 yılında kurulan Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi SOCAR, dünyanın petrol ve doğal gaz bakımından en zengin ülkelerinden olan Azerbaycan’ın kaynaklarını küresel çapta gelişim ve fayda için kullanıma sunuyor. Petrol ve doğal gaz kaynakları arama, üretim ve işleme faaliyetlerinin yanı sıra petrol, doğal gaz ve doğal gaz kondensatlarının dağıtımı; ham petrol ve petrokimyasal ürünlerin ulusal ve uluslararası çapta pazarlanması ve Azerbaycan’da doğal gaz tedarikinin sağlanması için çalışmalar yürütüyor.

Global Çapta Etkinlik

SOCAR Global; 13 farklı ülkede bulunan temsilcilikleri aracılığıyla küresel çapta faaliyet göstermeye devam ediyor. Bununla birlikte Singapur, Vietnam, Nijerya ve İsviçre’deki ticaret şirketlerinin yanı sıra Türkiye, Gürcistan, Ukrayna, Romanya ve Yunanistan’da çeşitli varlık yatırımları bulunuyor.

Kardeşlikten Doğan Dev Yatırım

SOCAR, küresel ölçekte yürüttüğü stratejik projelerinin en önemlisini 19,5 milyar dolarlık yatırım planıyla Türkiye’de gerçekleştiriyor. İki kardeş ülkenin geleceğinde önemli bir rol üstlenen ve enerji alanında entegre bir değer zinciri oluşturan şirket; gücünü dostluk, iş birliği ve güvenden alıyor.

Daha fazla bilgi için www.socar.az

Bizimle İletişime Geçin

Petrokimya, doğal gaz, rafinaj ve diğer sektörlerdeki tüm faaliyetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle irtibata geçin.

Sosyal Medyada Takip Edin