SOCAR Türkiye’den Cumhuriyet’in 100. yılı ve Haydar Aliyev’in doğumunun 100. yıl dönümüne özel gösteri: Bir Asrın Destanı

SOCAR Türkiye, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını ve Azerbaycan’ın Ulusal Lideri Haydar Aliyev’in 100. doğum yıl dönümünü 19 Aralık’ta AKM’de düzenlenen özel bir dans gösterisi ile kutladı. “Asrın Destanı” gösterisi ile iki ülkenin birlikte verdiği mücadele, dostluk ve kardeşlikleri vurgulandı.

Türkiye’nin en büyük entegre endüstri grubu SOCAR Türkiye, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını ve Azerbaycan’ın Ulusal Lideri Haydar Aliyev’in doğumunun 100. yıl dönümünü 19 Aralık’ta Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen Asrın Destanı dans gösterisiyle kutladı.  Bu görkemli gösteride; aynı dili konuşan, aynı kültürel mirasa sahip Türkiye ve Azerbaycan’ın geçmişi çok eskilere dayanan birliktelikleri, dostluk ve kardeşliklerini vurgulayan bir hikaye anlatıldı.

Asrın Destanı; her iki ülkenin omuz omuza çarpıştığı savaşları, cesur, fedakar, vatansever halkları, Orta Asya’dan göçle başlayan Türk akınları, iki Ulu Önderin verdiği mücadeleleri göstererek izleyicilerini geçmişe götürdü. Dans gösterisinde Azerbaycan ve Türkiye başta olmak üzere Türk devletlerinin görkemli tarihleri, kültürel zenginlikleri sergilendi.

Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Narmina Mustafayeva, üst düzey devlet erkanı, iş dünyasından temsilciler, özel konuklar, SOCAR Türkiye çalışanları ve medya mensuplarını bir araya getiren gösteride, 80 dansçı sahne alarak davetlileri 90 dakika boyunca unutulmaz bir yolcuğa çıkardı.

bir-asrin-destani1 bir-asrin-destani2 bir-asrin-destani3 bir-asrin-destani4 bir-asrin-destani5 bir-asrin-destani6