Page Menu

İş Alanları

SOCAR Fiber

1800 km uzunluğunda bir iletişim altyapı projesi olan SOCAR Fiber, yeni ve stratejik bir yatırım olarak Türkiye, Azerbaycan ve bölge için yüksek önem taşıyor.

Sürekli artan IP trafiği ve hızlı iletişim talebi dolayısıyla fiber optik iletişim altyapısına duyulan ilgi ve ihtiyaç gün geçtikçe artmakta ve beraberinde yeni altyapı yatırımı gereksinimleri oluşturmaktadır.

Enerji ve Petrokimya sektörlerinde faaliyet gösteren SOCAR Türkiye, telekomünikasyon sektöründeki küresel potansiyelin farkına vararak Türkiye’den başlamak üzere fiber optik altyapısına yatırım kararı aldı. SOCAR Fiber, fiber optik altyapı yatırımları yaparak her türlü elektronik haberleşme ve hızlı internet iletişimi için operatörlere omurga ağ hizmeti sunacak. Bu bağlamda Türkiye’yi doğudan batıya katedecek 1800 km uzunluğunda bir fiber optik hat projesi tasarlanıyor.

Stratejik öneme sahip bu projenin sağlayacağı hat üzerinden sunacağı altyapı ve hizmetler ile SOCAR’ın ana görev alanına ve elbette Türkiye’ye ilave katma değer sağlanacak. Bunun yanı sıra bölgede ve dünyada faaliyet gösteren operatörler ile diğer telekomünikasyon firmalarının servislerine ek kapasite ve hat yedeklemesi gibi katkılar sunacak.

Yenilikçi fikirler… Güçlü Sermaye… Stratejik Açılımlar… Türkiye’nin en büyük dış yatırımcısı ünvanına sahip SOCAR Türkiye yeni yatırımlarla Türkiye ve bölge ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor.

İletişim Bilgileri

Adres: ESKİ BÜYÜKDERE CAD. SOCAR PLAZA NO: 231 K: 3 MASLAK / İST. Türkiye 34398
Telefon: 0212 305 00 00
Fax: 0212 305 01 00