Page Menu

İş Alanları

SOCAR Türkiye 

Enerjimiz artık her yerde!

SOCAR’ın Türkiye’deki büyük gücü: SOCAR Turkey Petrol Enerji Dağıtım A.Ş

SOCAR Turkey Petrol Enerji Dağıtım A.Ş.; dünyanın en büyük petrol ve gaz şirketlerinden biri olan Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi SOCAR’ın nihai tüketiciyle buluştuğu enerji dağıtım şirketi olarak akaryakıt satışları, havacılık ve deniz satışları konularında faaliyet gösteriyor.

SOCAR, Hazar bölgesinde sahip olduğu ve işlettiği yer altı petrol ve doğal gaz kaynakları ve önemli yatırımları ile dünyanın en köklü petrol şirketleri arasında yer alıyor. Azerbaycan’ın iki rafinerisi ile tüm petrol ve gaz boru hatlarını işleten SOCAR, aynı zamanda uluslararası konsorsiyumların ülkede gerçekleştirdiği petrol ve doğal gaz projelerine nezaret ediyor.

Tüm dünyada 10’dan fazla ülkede faaliyet gösteren temsilcilikleri; Türkiye, İsviçre, Gürcistan, Ukrayna ve diğer ülkelerdeki şirket ve ortaklıklarıyla dünya enerji pazarının en önemli oyuncuları arasında yer alıyor.

SOCAR Turkey Petrol Enerji Dağıtım A.Ş, Türkiye’de PETKİM ile başlamış olduğu Rafineri-Petrokimya-Enerji-Lojistik entegrasyon vizyonunun son halkası olarak dağıtım sektöründe çalışmalarını yürütmek üzere kuruldu.

STAR Rafineri’nin üretime girmesiyle dağıtımda hedeflediğimiz yüksek pazar paylarına çok hızlı zamanda ulaşılacak.

İletişim Bilgileri

Adres: CENGİZ TOPEL CAD. LE MERIDIEN İŞ MERKEZİ NO:39 ETİLER BEŞİKTAŞ/ İST.
Telefon: 0212 350 12 00
Fax: 0212 350 12 04