Haberler

SOCAR Türkiye Çocukları #geleceğinenerjisi Atölyelerinde Geleceği Tasarladı!

SOCAR Türkiye, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Haftası ve Çocuk Bayramı kapsamında 16 Nisan’da İstanbul Modern’de düzenlediği yaratıcı atölye çalışmaları ile çocukları sanatın büyülü dünyasıyla buluşturdu. Çocuklara bilimi sevdirerek onları yaratıcı düşünmeye ve yeni buluşlar yapmaya teşvik etmeyi amaçlayan etkinlikte çocuklarımız hem enerji kaynaklarının kullanımını öğrenip kendi tasarımlarıyla geleceğin enerjisini yorumladılar hem de akranlarıyla keyifli zaman geçirdiler.

Kurum çalışanlarının çocuklarının katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, insanın enerjiyle kurduğu ilişkiye, tasarımın estetik, işlevsel ve üretim süreçlerine odaklanıldı. Atölye çalışması kapsamında, uzman eğitmenler gözetiminde kendi fenerlerini ve enerji üreten kendilerine özel icatlarını tasarlayan çocuklar yeteneklerini keşfedebilecekleri yepyeni bir dünyanın kapılarını aralama fırsatı buldu. Veliler ise İstanbul Modern Sanat Müzesi’ndeki eşsiz sanat eserlerini gezme imkanı buldular.

Diğer Haberler

Türkiye ve Azerbaycan kardeşliğinin Anadolu'ya Atılan İmzası TANAP’ın ...

Haberler

TANAP, 30 Haziran 2020 tarihine kadar olan 2 yıllık süre zarfında Türkiye’ye toplamda 6 milyar metreküp gaz taşımış olacak.

Devamını Oku

Petkim, Tıbbi Malzeme ve Ambalaj Hammaddelerinin Üretimine Ağırlık Ver ...

Haberler

Petkim, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (KOVID-19) salgınına karşı verilen mücadelede, üretim planını iç piyasanın ihtiyacına yöne ...

Devamını Oku

SOCAR, Türkiye’den Ülkelerine Dönemeyen Azerbaycan Vatandaşları İle Öğ ...

Haberler

SOCAR, salgın dolayısıyla Azerbaycan’a dönemeyen Azerbaycan vatandaşları ve Türkiye’de okuyan Azerbaycanlı öğrencilere destek veriyor.

Devamını Oku